Get Adobe Flash player

General-
forsamling 2020

Søndag den 29/3 kl. 14.00 er aflyst pga. COVID19
Ny dato følger når vi har nyt om situationen

Læs dagsorden her

  

Sponsorer

 

IMG 3274  Ejd.interessentskabet
  Rugårdsvej 15
  v/Hans Thorhauge

 

 

MK El logo

 

 

KFK logo 

 

 

Autoglas logo

 

 

Foetex

 

Gavekort


Den ultimative gaveidé

Gavekort

Læs mere her

 

 

Brudevals/
Polterabend

Vi arrangerer både polterabend og undervisning i brudevals. Ring og hør nærmere.

 brudevals

Undervisningsplan

Her ser du den samlede undervisningsplan. Læs mere om hvert hold ved at klikke på de enkelte hold.

Sæsonen starter mandag den 26. august 2019 og slutter fredag den 1. maj 2020. Herefter fortsætter nogle af holdene med sommerdans. Nærmere program herfor vil blive offtentliggjort i april 2020.

MANDAG

Kl. 16.30-17.50 - MINDFUL YOGA for voksne (hold 120) ring for tilmelding
Kl. 16.45-17.30 - HIP/HOP BASIC 8-9 år (hold 140)
Kl. 17.00-17.45 - MGP/SHOWDANCE 6-8 ÅR (hold 130) 
Kl. 17.30-18.30 - HIP HOP I/II 10-12 år (hold 141)
Kl. 17.45-18.30 - SHOWDANCE 9-12 år (hold 131)
Kl. 18.00-19.00 - PARDANS - øvede (hold 111)
Kl. 18.00-19.00 - ZUMBA (hold 132) 
Kl. 18.30-19.30 - HIP HOP II/III 10-12 år (hold 142)
Kl. 19.00-20.00 - PARDANS - rutine (hold 112)
Kl. 19.00-20.00 - DANS OG MOTION for voksne (hold 121) - ring for tilmelding
Kl. 19.00-20.30 - PARDANS - meget øvede (hold 133)
Kl. 20.00-21.00 - PARDANS - meget øvede (hold 113)

TIRSDAG

Kl. 16.30-17.15 - VILD MED DANS lidt øvede 7-10 år (hold 230)
Kl. 17.00-17.45 - DANS FOR BØRN OG UNGE MED SÆRLIGE BEHOV begyndere(hold 220) ring for tilmelding
Kl. 17.00-18.00 - SALSATION (hold 212)
Kl. 17.15-18.00 - MGP/BØRNEDANS/RYTMIK 4-6 år (hold 231)
Kl. 18.00-18.45 - DANS FOR BØRN OG UNGE MED SÆRLIGE BEHOV beg./lidt øvede (hold 240)
Kl. 18.00-19.00 - PARDANS - øvede (hold 213)
Kl. 18.00-19.00 - CHOREOLOGY (hold 221)
Kl. 18.00-19.00 - SPORTSDANS SPORT 1 - børn I og II - tirsdag (hold 232)
Kl. 18.00-19.00 - SPORTSDANS SPORT 1 - børn I og II - tirsdag/torsdag (hold 233)
Kl. 19.00-20.00 - PARDANS - lidt øvede (hold 214) - Fuldt booket
Kl. 19.00-20.00 - DANS OG MOTION for voksne (hold 222) ring for tilmelding
Kl. 19.00-20.15 - GROOVE Unge/voksne (hold 241) ring for tilmelding
Kl. 19.00-21.00 - SPORTSDANS SPORT 2/3 - junior, Ynglinge, Voksne - tirsdag og søndag (hold 234)
Kl. 20.00-21.00 - PARDANS - øvede (hold 215)


ONSDAG

Kl. 09.00-10.15 - FYSIOPILATES (hold 310)
Kl. 16.30-17.30 - HIP/HOP - børn 9-12 år (hold 330)
Kl. 16.45-17.30 - MGP/BØRNEDANS/RYTMIK - børn 3-4 år (hold 320)
Kl. 17.30-18.15 - MGP/SHOWDANCE - børn 5-7 år (hold 321)
Kl. 17.30-18.30 - SHOW-/STREETDANCE - børn 7-8 år (hold 331)
Kl. 17.45-18.45 - CROSSDANCE (hold 311) 
Kl. 18.30-19.30 - HIP HOP 13-16 år (hold 332)
Kl. 19.00-20.00 - PARDANS - lidt øvede (hold 312) - Fuldt booket
Kl. 19.30-20.30 - CHOREOLOGY (hold 333)
Kl. 20.00-21.00 - PARDANS - meget øvede (hold 313) - Fuldt booket


TORSDAG

Kl. 09.30-10.30 - SALSATION SENIOR (hold 410)
Kl. 16.30-17.15 - SALSATION KIDS (hold 411)
Kl. 16.30-17.15 - DANS OG SJOV MED MOR, FAR eller BEDSTE fra 2 år (hold 440)
Kl. 16.30-18.30 - KREATIV MODERNE DANS børn 8-10 år (hold 420) - ring for tilmelding
Kl. 17.00-18.00 - PARDANS SENIOR - øvede (hold 110)

Kl. 17.15-18.00 - VILD MED DANS/MGP begyndere 6-9 år (hold 431) - ring for tilmelding
Kl. 17.15-18.00 - ASKEPOP - børn 3-5 år (hold 441)
Kl. 17.30-18.30 - SALSATION (hold 412)  
Kl. 18.00-19.00 - SPORTSDANS SPORT 1 - børn I og II - torsdag (hold 432)
Kl. 18.00-19.00 - SPORTSDANS SPORT 1 - børn I og II - tirsdag/torsdag (hold 233)
Kl. 18.00-19.00 - STRAM OP  (hold 442) ring for tilmelding
Kl. 18.30-19.30 - PARDANS - lidt øved/øvede (hold 413) - Fuldt booket
Kl. 19.00-20.00 - MODERNE DANS TEENAGERE begyndere/lidt øvede (hold 421) 
Kl. 19.00-20.00 - PARDANS - begyndere (hold 433) - Fuldt booket
Kl. 19.00-20.00 - MOBILITET OG FLEKSIBILITET (hold 443) ring for tilmelding
Kl. 19.30-20.30 - PARDANS – meget øvede (hold 414)
Kl. 20.00-21.00 - PARDANS - begyndere (hold 423) - Fuldt booket
Kl. 20.00-21.00 - HIT FIT - Unge/voksne (hold 434)

FREDAG

Kl. 09.00-10.15 - GROOVE for voksne (hold 510) - ring for tilmelding
Kl. 19.00-23.30 - DANSECAFE

 

Kommende arrangementer

 

  • 27/3 Åben Dansecafe AFLYST
  • 25/4 NM og World Cupi Boogie Woogie AFLYST
  • 2/5 Opvisningsfest


  • Klik på arrangement for at se indbydelser



Mød os på Facebook